tel./fax. +48 91 383 28 28
kom. +48 602 47 37 47
pokrycia dachowez naturalnego surowca
powrót

Oferta

Zajmujemy się projektowaniem i wykonaniem dachów z trzciny, stanowiącej niezwykle trwały materiał, którego żywotność ocenia się nawet na 100 lat.

Strzecha zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną oraz wysoki poziom dźwiękochłonności. Wykonane przez nas dachy trzcinowe oddychają w naturalny sposób, przy czym zachowują stuprocentową szczelność. Dach z trzciny doskonale komponuje się z naturalnym krajobrazem oraz nie wypływa w żaden sposób szkodliwe na środowisko przyrodnicze.

Strzecharstwo to jedna z najstarszych gałęzi przemysłu dekarskiego, która znana jest od setek lat. Na terenie Europy krycie dachów strzechą było regułą od czasów uprawy zboża, zaś trzcina wodna czy dzikie rośliny o podobnej strukturze mogły być wykorzystywane przez naszych przodków już dużo wcześniej. Dachy ze strzechy w XVIII wieku były jedynym osiągalnym sposobem poszycia stropów w większości krajów europejskich.

Z czasem dachy z trzciny zaczęły tracić swoją popularność zastępowane innymi formami poszycia. Jednak kilkanaście lat temu nastąpił prawdziwy renesans dachów trzcinowych za sprawą mody zapoczątkowanej w Wielkiej Brytanii, która rozlała się na sąsiadujące tereny, a wreszcie na cały świat.

Podczas wykonywania usług przywiązujemy ogromną wagę do zapewnienia trwałości naszym dachom. Doskonałe rezultaty osiągamy dzięki ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętnemu wykorzystaniu i znajomości trzciny. Udało nam się dzięki temu zdobyć wiele prestiżowych nagród, potwierdzających wysoki poziom świadczonych przez nas usług.