tel./fax. +48 91 383 28 28
kom. +48 602 47 37 47
pokrycia dachowez naturalnego surowca
powrót

Technologia

 

 

Jak budujemy?

Jako profesjonaliści, wyspecjalizowani w konstruowaniu dachów z trzciny, dbamy w szczególności o właściwe wykonanie każdego z elementów procesu. Tak, aby strzecha mogła pełnić swoją funkcję przez całe dekady.

Rozmieszczając na dachu trzcinę skrupulatnie sprawdzamy, aby każda wiązka miała około 60 cm obwodu. Następnie rozcinamy je w taki sposób, żeby rozłożenie budulca na łatach było równomierne. Ubijamy trzcinę nadając jej najbardziej optymalny kształt i przytwierdzamy do łat.

Zwracamy szczególną uwagę na to, żeby odległość między ścianą i poszyciem była właściwa. Tylko jej zachowanie pozwala skutecznie zapobiec zawilgoceniu. Tam, gdzie ilość wody jest większa, stosujemy większą grubość poszycia.

Budując nasze dachy z trzciny pamiętamy także o tym, że wraz ze wzrostem grubości strzechy kąt nachylenia dachu powinien być mniejszy. Ta zasada daje nam pewność, że woda zawsze spłynie z dachu natychmiast po tym, jak się tam pojawi.

To min. dzięki dokładnemu wykonaniu każdego kroku nasze dachy charakteryzują się niezwykłą trwałością i szczelnością.

Konserwacja

Strzecha, którą budujemy, jako jedyne pokrycie dachowe, nie wymaga praktycznie żadnej konserwacji. Właściciel dachu musi martwić się jedynie o to, żeby oczyścić dach z liści, gałęzi i mchu. Resztę wykonuje za niego natura: trzcina naturalnie się starzeje.