tel./fax. +48 91 383 28 28
kom. +48 602 47 37 47
pokrycia dachowez naturalnego surowca
powrót

Właściwości

 
Po pierwsze – trwałość na 100 lat

Nasze dachy z trzciny to trwałość, która dochodzi do 100 lat, uzyskiwana dzięki doskonałej znajomości naturalnych właściwości budulca. Konstruując pokrycia dachowe, wykorzystujemy zwiększoną, w okresie dojrzewania, ilość krzemionki w łodydze i zawarte w niej składniki woskowe. To sprawia, że budowane przez nas dachy są wyjątkowo odporne na wpływ warunków pogodowych. Mają też znacznie większą niż inne odporność na ogień.

Po drugie – idealna temperatura

W przeciwieństwie do budynków pokrytych standardowymi dachami, nasza strzecha zapewnia przyjemny chłód latem i przytulne ciepło zimą. Dzieje się tak ze względu na doskonałe przymioty termoizolacyjne trzciny. Dzięki wykorzystani właściwości fizycznych wypełniającego łodygi powietrza, ma ona najmniejszy ze wszystkich znanych materiałów izolacyjnych współczynnik utraty ciepła.

Ułożona przez nas warstwa strzechy o grubości zaledwie 35 cm odpowiada aż 100,00 mm izolacji z waty mineralnej ułożonej pod pokryciem tradycyjnym.

Po trzecie – 100 proc. szczelności

Dachy z trzciny, które wykonujemy, charakteryzują się całkowitą i pełną szczelnością, która możliwa jest jedynie przy ścisłym zachowaniu wysokich wymagań dotyczących techniki układania strzechy. Właściwe umocowanie na dachu i odpowiedni kąt nachylenia są w tym przypadku kluczowe. Dzięki nim woda spływa po samych końcówkach trzciny, co sprawia, że powierzchnia dachu wysycha niemal natychmiast po deszczu.

Po czwarte – cisza jakiej potrzeba

Strzecha, którą kładziemy na dachach zapewnia wyjątkowe wyciszenie. Jest to możliwe ze względu na wykorzystywanie przez nas właściwości samego surowca. Wnętrze trzciny jest porowate, dzięki czemu znakomicie pochłania i tłumi dźwięki, niezależnie od ich źródła. Inne materiały nie są w stanie zagwarantować takiej ciszy, jaką zapewniają nasze dachy z trzciny.

Po piąte – wentylacja, czyli powietrze naturalnie świeże

Wykorzystywane przez nas właściwości trzciny, oddychającej naturalnie, gdy ułożona jest na dachu, sprawiają, że nasze strzechy zapewniają wyjątkowo skuteczną wentylację wnętrza. Wykorzystanie tych właściwości możliwe jest tylko wtedy, kiedy kontrłaty zamocowane są w odpowiedni sposób, zapewniając właściwą cyrkulację powietrza. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest uniemożliwienie powstawania zawilgoceń od wewnętrznej strony dachu.